Sudija Ustavnog suda Bratislav Đokić učestvovao je na 16. međunarodnoj Jerevanskoj konferenciji, koja je održana od 5. do 8. oktobra 2011. godine u Jerevanu, Jermenija.Na ovoj konferenciji, kojom je Ustavni sud Jermenije obeležio 15 godina svog postojanja, učestvovalo je preko 50 učesnika iz 23 zemlje i nekoliko međunarodnih organizacija. Tema konferencije bila je "Pravne posledice odluka ustavnog suda na jačanje ustavnosti u državi". Prezentovano je 18 referata i vođena je zanimljiva stručna rasprava. Koorganizator ovog događaja je bila Venecijanska komisija.
***
Predsednik Ustavnog suda dr Dragiša Slijepčević učestvovao je na svečanoj sednici Ustavnog suda Ruske Federacije 27. oktobra 2011. godine u Moskvi i međunarodnoj konferenciji „Kontrola ustavnosti: doktrina i praksa“, 28. i 29. oktobra 2011. godine u Sankt Peterburgu, kojima je Ustavni sud Ruske Federacije obeležio 20 godina od svog osnivanja.
Svečanu sednicu u Kremlju, na kojoj su učestvovali predsednik i sudije Ustavnog suda Ruske Federacije, predsednici najviših organa državne vlasti Ruske Federacije, predsednici ustavnih sudova Evrope, Azije i Afrike, predsednik i pojedine sudije Evropskog suda za ljudska prava, otvorio je predsednik Ruske Federacije Dmitrij Medvedev. Predsednik Medvedev govorio je o značaju Ustavnog suda Ruske Federacije, pri čemu je, između ostalog, istakao da je taj Sud jedan od simbola ruskog demokratskog razvoja, „veoma moćna vakcina protiv totalitarnih navika“ i da je u svojih 20 godina rada dao veliki doprinos stvaranju sistema podele vlasti i jačanju socijalne stabilnosti u zemlji.
Na međunarodnoj konferenciji u Sankt Peterburgu učestvovalo je oko 200 istaknutih naučnika i stručnjaka iz 47 zemalja širom sveta, među kojima predsednik Evropskog suda za ljudska prava Žan-Pol Kosta i budući predsednik tog Suda Nikolas Braco, predsednik Venecijanske komisije Đani Bukikio, predsednici ustavnih sudova Austrije, Albanije, Alžira, Andore, Jermenije, Belorusije, Belgije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Nemačke, Egipta, Indonezije, Italije, Kazahstana, Kipra, Kine, Kolumbije, Koreje, Letonije, Litvanije, Luksemburga, Makedonije, Malte, Moldavije, Mongolije, Perua, Poljske, Portugala, Rumunije, Srbije, Slovačke, Slovenije, Velike Britanije, Tadžikistana, Turske, Ukrajine, Finske, Francuske, Hrvatske, Crne Gore, Češke, Švajcarske, Estonije, Južne Afrike.
U uvodnom delu konferencije obratio se predsednik Evropskog suda za ljudska prava Žan- Pol Kosta, koji je istakao veliki doprinos Ustavnog suda Ruske Federacije i naročito njegovog predsednika Valerija Zorkina, integraciji prakse Suda u Strazburu u ruski pravni sistem.
Predsednik Ustavnog suda Valerij Zorkin je u svom uvodnom izlaganju istakao da je taj Sud u 20 godina svoje istorije izdržao sve testove teških vremena u kojima je delovao, i postao nezamenljiva institucija u zaštiti ljudskih prava i sloboda u Ruskoj Federaciji i „glavni kustos“ osnovnih ustavnih vrednosti.
Na konferenciji je raspravljano o ulozi ustavnih sudova u zaštiti prava i sloboda građana, nezavisnosti sudstva, funkcionisanju ustavnih kontrolnih tela, problemima u interakciji sa javnim vlastima, odnosu sa Evropskim sudom pravde itd.